Szwajcaria – miejsca do odwiedzenia - Die Schweiz – Plätze zu besuchen

 0    10 карточки    VocApp
 
Вопрос Ответ
Uhren
zegarki
начать обучение
Szwajcarskie zegarki słyną z niezawodności i wysokiej jakości. Przyczyny rozwoju tego rodzaju rzemiosła leżą w religijnych zasadach kalwinizmu. Niedozwolone było noszenie biżuterii, co rekompensowano sobie zegarkami.
Zurich
Zurych
начать обучение
O Zurychu mówi się, że jest jednym z najdroższych miast świata. Warto zajrzeć tu do zabytkowych kościołów, np. Fraumünster, gdzie można podziwiać witraże stworzone przez Marca Chagalla. Położenie nad Jeziorem Zuryskim dodaje miastu uroku.
Wasserfall Rheinfall
Wodospad Rheinfall
начать обучение
Ogromny wodospad Rheinfall na rzece Ren wyróżnia się największym przepływem wody ze wszystkich wodospadów w Europie. Można zbliżyć się do niego na statku, a nawet wejść na skałę znajdującą się na jego środku.
Käse und Schokolade
ser i czekolada
начать обучение
Szwajcaria słynie z wspaniałych serów i pysznej czekolady. Można jej skosztować na przykład w fabryce czekolady Maison Cailler, gdzie warto samemu wziąć udział w jej tworzeniu.
Lauterbrunnental
начать обучение
Dolina Lauterbrunnental zachwyca widokami. Z urokliwymi domkami kontrastują niezwykle wysokie skały po bokach, a w tle górują ośnieżone szczyty W dolinie znajduje się kilkadziesiąt wodospadów.
+5 карточки
Урок является частью курса
"Niemiecki w podróży"
(всего 462 карточки)

Попробуйте курс бесплатно

Вы должны войти в свой аккаунт чтобы написать комментарий.