ROLNICTWO - MAPKI

 0    16 карточки    anetk131
скачать mp3 Печать играть Проверьте себя
 

Rolnictwo - mapki upraw

Rolnictwo to bardzo ważna gałąź gospodarki niemal w każdym kraju. Branża ta zajmuje się dostarczaniem płodów rolnych. Rolnicy zajmują się uprawą rol i roślin oraz chowem i hodowlą zwierząt. Zajęcie to można podzielić na rolnictwo ekstensywne oraz rolnictwo intensywne w zależności od wysokości nakładów i ilości plonów, a także średniej powierzchni gospodarstw rolnych. Rolnictwo należy do sektorów gospodarki, które ma największy wpływ na środowisko naturalne i zdrowie, dlatego polityka rolna prowadzona przez rządy państwowe oraz organizacje międzynarodowe jest kluczowa w zrównoważonym rozwoju.

Rolnictwo na świecie

Świat różni się pod względem ukształtowania terenu i warunków naturalnych, dlatego w różnych częściach globu uprawia się inne rośliny. W prezentowanej przez nas lekcji: Rolnictwo - mapki dowiesz się, w jakich częściach świata uprawia się pszenicę, ryż i żyto. Nasze mapki dokładnie ukazują poszczególne kraje i uprawy, dzięki czemu możesz samodzielnie wywnioskować jakie są czynniki rozwoju rolnictwa i czym zajmuje się farmer w różnych częściach kuli ziemskiej. Zapraszamy także do innych lekcji opracowanych przez specjalistów z Fiszkoteki: uprawy w Polsce, gleby strefowe oraz geografia - Europa zachodnia

Nauka z Fiszkoteką

Fiszki to najlepszy sposób na szybkie zapamiętywanie i efektywną naukę. Dzięki naszym interaktywnym fiszkom możesz uczyć się na wiele sposobów i zapamiętywać za pomocą wszystkich zmysłów. Kolorowe grafiki, nagrania mp3 i Inteligentny System Powtórek sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno słuchowcy, jak i wzrokowcy z pewnością odnajdą się w naszym sposobie nauki. Dołącz do nas już dziś i zobacz jak przyjemna jest nauka z Fiszkoteką!

Вы должны войти в свой аккаунт чтобы написать комментарий.