Folwark zwierzęcy - streszczenie lektury

 0    12 карточки    blablabla
скачать mp3 Печать играть Проверьте себя
 
Вопрос język polski Ответ język polski
Kto jest autorem?
начать обучение
George Orwell
Czy jest to parabola?
начать обучение
dzieło ma dwa znaczenie – dosłowne, jako satyryczna opowiastka o rewolucji zwierząt i życiu pod rządami świń, a także głębsze, które czytelnik może zrozumieć w odniesieniu do wydarzeń z dziejów Rosji i rządów Józefa Stalina
Miejsce akcji:
начать обучение
Folwark Dworski w Anglii, należący do pana Jonesa, po powstaniu zamieniony na Folwark Zwierzęcy.
Bohaterowie:
начать обучение
Napoleon, Squealer, Snowball, Boxer, Clover, Benjamin.
z ilu rozdziałów się skłąda?
начать обучение
z 10
Jakie znaczenie ma lektura?
начать обучение
uniwersalne
Jakim językiem posługuje się autor?
начать обучение
językiem ezopowym – zwierzęta przedstawiają wady ludzkie i są potraktowane stereotypowo.
Do jakich wydarzeń na świecie nawiązuje lektura?
начать обучение
utor w sposób przystępny dla czytelnika, przenosząc akcję do świata zwierząt, który odzwierciedlał rzeczywistą sytuację w Rosji po upadku Rewolucji Październikowej i za rządów Józefa Stalina,
Przed jakim ustrojem ostrzega Orwell?
начать обучение
przed totalitaryzmem
gatunek literacki to:
начать обучение
powieść
rodzaj literacki to:
начать обучение
epika
epoka literacka, w jakiej napisana zaostała zektura to:
начать обучение
literatura współczesna

Folwark zwierzęcy – alegoria państwa

George Orwell napisał “Folwark zwierzęcy" w 1945 roku. Stał się on komentarzem na szerzący się wtedy ustrój komunistyczny i ustroje totalitarne. Folwark zwierzęcy jest minipowieścią o charakterze bajki zwierzęcej. Zwierzęta są w niej uosobieniem ludzi i zgodnie z alegorią myślą, czują i mówią jak oni. Orwell stworzył świat fantastyczny, tytułowy folwark to państwo, a każde zwierzę pełni w nim inną rolę i posiada odmienne cechy charakteru.

Folwark zwierzęcy – streszczenie

Jeśli zastanawiasz się jeszcze, co to jest folwark, to spieszymy z wyjaśnieniem. Jest to duże gospodarstwo szlacheckie, nastawione głównie na produkcję zboża i hodowlę zwierząt. To właśnie z folwarku zwierzęta przepędzają niegodziwego właściciela, aby samemu zacząć zarządzać według własnej woli. Niestety, po czasie okazuje się, że sytuacja zmierza dokładnie do tego samego punktu, w jakim zwierzęta znajdowały się na początku – wyzysk, terror, niewola. Zwierzęta, choć tak bardzo nienawidziły ludzi, stały się jak oni. Jeśli chcesz poznać odpowiedź m.in. na to zagadnienie Folwark zwierzęcy – postacie, koniecznie skorzystaj z tej lekcji!

Orwell – Folwark zwierzęcy oraz wiele innych lektur na Fiszkotece!

Dzięki naszym użytkownikom masz możliwość odnaleźć większość potrzebnych Ci lektur w jednym miejscu! Fiszkoteka zaopatrzy Cię w wiedzę potrzebną do zdania każdego egzaminu czy matury. Oczywiście szczerze zachęcamy do przeczytania lektur. zwłaszcza Folwarku zwierzęcego, gdyż ta książka jest niezwykle ciekawa i do tego nie za długa! Aby ułatwić Ci szukanie, już teraz udostępniamy Ci kilka interesujących pozycji: Makbet, Jądro ciemności, Świętoszek.

Вы должны войти в свой аккаунт чтобы написать комментарий.