Festival ve Karnavallar

 0    5 карточки    VocApp
 
Вопрос Türkçe Ответ Türkçe
Venedik karnavalı
начать обучение
Ülkenin en bilindik festivalidir ve popularitesi her geçen yıl artmaktadır. Maskeleriyle ünlü karnaval 40 gün sürmektedir. Temeli pagan kültüründe baharı karşılamaya dayanmaktadır.
Befana
начать обучение
Özellikle Roma’da ihtişamla kutlanır. Hristiyan geleneklerine göre, Befana adlı kutsal cadının, Ocak ayının 5’ini 6’sına bağlayan gece ortaya çıkacağına inanılır. Festival boyunca Vatikan, rengarenk olur, insanlar geleneksel orta çağ kıyafetleri giyer.
Portakal Savaşı Festivali (Battaglia delle arance)
начать обучение
Ivrea, Turin'in kuzeyinde küçük bir kasaba. Normalde sakin olan bu yerde yılda bir gün bu çılgın festival düzenleniyor. Herkesin birbirine var gücü ile portakal fırlattığı Portakal Savaşı Festivali'nde tonlarca portakal kullanılıyor.
Il Palio
начать обучение
Il Palio, Siena'da her yıl 2 Temmuz ve 16 Ağustos'da olmak üzere iki kez düzenlenen geleneksel at yarışıdır. Her bir at ve binicisi şehrin Contrada adı verilen 17 semtinden birini temsil eder. Meydan tıklım tıklım bu yarışı izleyen insanlarla dolar.
Ferragosto
начать обучение
İtalya'ya Ağustos ayında bir ziyaret pek tavsiye edilmez zira Ferragosto zamanı caddelerde açık dükkan görmeniz çok zor. Kelime anlamı ise latince 'feriae Augusti'den geliyor, yani 'Augustus'un tatili'.

Вы должны войти в свой аккаунт чтобы написать комментарий.