Stany Zjednoczone - miejsca do odwiedzenia

 0    18 карточки    VocApp
 
Вопрос język polski Ответ język polski
Statua Wolności
начать обучение
Neoklasycystyczny posąg na wyspie Liberty Island, na terenie regionu Nowy Jork, blisko miasta. Statua Wolności została podarowana Amerykanom przez Francuzów jako symbol upamiętniający przymierze narodów w czasie wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych.
Most Golden Gate
начать обучение
Most łączący San Francisco i hrabstwo Marin, nad cieśniną Golden Gate. Mający niemal trzy kilometry długości jest ważnym węzłem komunikacyjnym i punktem na mapie atrakcji turystycznych.
Ze względu na malowniczy pejzażu rozpościerający się na tle mostu, Golden Gate jest najczęściej fotografowaną budowlą w USA, ale niestety jest również miejscem, w którym dochodzi do największej ilości samobójstw.
Park Yellowstone
начать обучение
Znany z bajek z misiem Yogi najstarszy park narodowy na świecie. Na jego terenie znajdują się słynne gejzery, gorące źródła, wulkany błotne, fumarole i wodospady.
W parku Yellowstone znajduje się superwulkan, który, jak podejrzewają niektórzy naukowcy, może wybuchnąć w ciągu najbliższych kilku tysięcy lat.
Los Angeles
начать обучение
Najludniejsze miasto stanu Kalifornia i drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w USA. Los Angeles posiada najwięcej muzeów per capita spośród wszystkich miast świata, a także zostało uznane za najbardziej zróźnicowany etnicznie obszar.
Jedną z najciekawszych atrakcji Los Angeles jest dzielnica Hollywood.
Wodospad Niagara
начать обучение
Największy wodospad na świecie, położony na rzece Niagara, na granicy Kanady i USA, wykorzystywany jako atrakcja turystyczna, ale także jako elektrownia, po stronie kanadyjskiej i amerykańskiej.
Nocą wodospad jest podświetlany, tworząc niesamowitą mieszankę kolorów i niezapomniane widowisko. Warto także zwiedzić "Jaskinię Wiatrów" za jedną z kaskad lub wybrać się na rejs statkiem, który podpływa prawie pod same kaskady.
Las Vegas
начать обучение
Miasto znane przed wszystkim z gier hazardowych, luksusowych hoteli i wyszukanych rozrywek, zwane również Światową Stolicą Rozrywki i Miastem Grzechu. Miasto przecina Las Vegas Boulevard - główna droga, przy której położona jest większość kasyn.
Ciekawych stereotypów na temat Las Vegas odsyłamy do filmu Kac Vegas, którego akcja dzieje się w tym właśnie mieście.
Times Square
начать обучение
Plac położony w dzielnicy Midtown, jedna z ikon Nowego Jorku, słynie z wielkiej liczby reklam świetlnych. Na Times Square w ostatni dzień roku hucznie obchodzi się sylwestra, a jego transmisja osiąga 1 mld widzów.
+11 карточки
Урок является частью курса
"Angielski w podróży "
(всего 521 карточка)

Попробуйте курс бесплатно

Вы должны войти в свой аккаунт чтобы написать комментарий.