przed ostatnie

 0    18 карточки    mario360x
скачать mp3 Печать играть Проверьте себя
 
Вопрос język polski Ответ język polski
17. Podstawowy metody Gromadzenie informacji źródło pierwotne
начать обучение
Wywiady, badania, ankiety, obserwacje, ekspertyzy
11. Pojęcie decyzji i sposoby ich podejmowania
начать обучение
Proces decyzyjny to określony proces myślowy lub sztuczny, który realizuje funkcje podejmowania decyzji. Ta sama decyzja w tej samej sytuacji może być produktem innych procesów decyzyjnych.
11. Proces podejmowania decyzji składa się z następujących etapów:
начать обучение
1 identyfikacji sytuacji decyzyjnej 2 identyfikacji i zaprojektowania wariantów decyzji 3 oceny zaprojektowanych wariantów i wyboru wariantu racjonalnego 4 stworzenia warunków realizacji decyzji 5 kontroli efektów podjętej decyzji
13. Koncepcja BPR
начать обучение
to koncepcja biznesowa polegająca na wprowadzaniu radykalnych zmian w procesach biznesowych. Celem zmian jest osiągnięcie maksymalnej efektywności organizacji oraz redukcja kosztów. Reengineering nie podaje gotowych recept postępowania.
Założenia metody BPR:
начать обучение
1 Orientacja na procesy. 2 Radykalne przeprojektowanie procesów. 3 Odejście od struktury funkcjonalnej. 4 Delegowanie uprawnień. 5 Odpowiedzialność i zadania pracowników. 6 Wdrażanie systemów informatycznych w szerokim zakresie.
14. Pojęcie przedsiębiorstwa
начать обучение
Przedsiębiorstwo - jednostka organizacyjna prowadząca działalność gospodarczą, wyodrębniona prawnie, organizacyjnie, terytorialnie i ekonomicznie, obejmująca zasoby ludzkie, finansowe, zasoby materialne i niematerialne.
14. Cechy przedsiębiorstwa cześć 1
начать обучение
1 Wyodrębnienie ekonomiczne oznacza, że przedsiębiorstwo dysponuje własnym majątkiem 2 Wyodrębnienie prawne oznacza, że przedsiębiorstwo to osoba prawna, która posiada zdolność do czynności prawnych, może zaciągać zobowiązania i nabywać prawa
14. Cechy przedsiębiorstwa cześć 2
начать обучение
3 Wyodrębnienie techniczno-organizacyjne oznacza, że przedsiębiorstwo ma własną strukturę organizacyjną, która jest odpowiednia do prowadzonej przez niego działalności oraz warunków jego funkcjonowania.
15. Charakterystyka małych i średnich przedsiębiorstw – MSP- (kryteria wyodrębnienia)
начать обучение
średnie: poniżej 250 zatrudnionych; roczny obrót nie przekracza 50 min euro małe: poniżej 50 zatrudnionych; roczny obrót nie przekracza 10 min euro mikroprzedsiębiorstwo - poniżej 10; roczny obrót nie przekracza 2 min euro
16. Specyfika zarządzania MSP, ich rola w gospodarce cz 1
начать обучение
Wpieranie MŚP pomaga w tworzeniu klasy średniej. Spośród instrumentów specyficznych dla MŚP za szczególnie ważne uznano polityki prowadzące do wyrównywania ich szans konkurowania na wolnym rynku.
16. Specyfika zarządzania MSP, ich rola w gospodarce cz 2
начать обучение
Obejmuje to szczególnie działalność w zakresie:  świadczenia usług doradczych,  poprawy dostępu do informacji gospodarczych,  rozbudowy systemu poręczeń kredytowych,  rozwoju systemu zasilania kapitałowego przez instytucje kapitału wysokiego ryzyka.
19. Charakterystyka przedsiębiorczości
начать обучение
Jest to działanie wbrew utartym schematom; poszukiwanie i wdrażanie innowacji. To sztuka radzenia sobie w każdej sytuacji, wykorzystywania okazji przez realizację przedsięwzięć. Osoba przedsiębiorcza posiada ducha inicjatywy, jest otwarta na wyzwania.
19. Charakterystyka przedsiębiorczości
начать обучение
Przedsiębiorczość polega na osiąganiu celów organizacji w nowy, niekonwencjonalny sposób.
20. Pojęcie procesu i jego rodzaje – wykorzystanie w działaniach produkcyjnych i usługowych.
начать обучение
Zbiór czynności, wzajemnie ze sobą powiązanych, których realizacja jest niezbędna dla uzyskania określonego rezultatu (najczęściej polegającego na zaspokojeniu potrzeb klienta wewnętrznego lub zewnętrznego).
20 Rodzaje procesów: Wg M. Portera Podstawowe
начать обучение
Do tych procesów zaliczył on wszystkie czynności związane z przygotowaniem produkcji, wytwarzaniem produktu, a później czynności związane ze sprzedażą, marketing, reklama, usługi posprzedażowe.
20 Rodzaje procesów: Wg M. Portera Pomocnicze
начать обучение
Wywoływane są przez procesy podstawowe Są to czynności związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi, jednostką oraz zaopatrzeniem. Do procesów pomocniczych zalicz się również rozwój, którego celem jest poprawa jakości produktu oraz całego procesu.
20. Wg S. Kaplana i R. Coopera
начать обучение
Innowacyjne Związane z określeniem rynku docelowego oraz sformułowaniem nowego produktu lub usługi. Operacyjne Do tych procesów zalicza się wytwarzanie produktów i dostarczenie ich do klientów. Obsługi posprzedażowej
Wg S. Kaplana i R. Coopera dodatkowa
начать обучение
W takiej klasyfikacji dokonali dodatkowo podziału na procesy: • konieczne • istotne • nieistotne

Вы должны войти в свой аккаунт чтобы написать комментарий.