Podróżowanie po Finlandii - różnice kulturowe

 0    12 карточки    VocApp
 
Вопрос język polski Ответ język polski
sprzedaż alkoholu
начать обучение
Kiedyś w Finlandii obowiązywała całkowita prohibicja. Kraj ten dalej zmaga się z problemem alkoholizmu, więc ceny alkoholu są bardzo wysokie, a dostęp do niego jest znacznie utrudniony.
salmiakki
начать обучение
Salmiakki (słona lukrecja) ma wyjątkowy, bardzo specyficzny smak, słony, ale też cierpki i ostry jednocześnie. Dodatkowo często wywołuje chwilowe uczucie pieczenia na języku. Składnikiem odpowiedzialnym za specyficzny smak jest chlorek amonu (NH4Cl).
lukrecja
начать обучение
Lukrecja to roślina najczęściej spotykana w postaci czarnych cukierków, żelków lub likierów o mocnym anyżowym posmaku i aromacie.
interakcje społeczne
начать обучение
Finowie raczej nie zaczną konwersacji z obcą osobą na ulicy sami z siebie, ale jeśli turysta spyta ich o coś, będą bardzo uprzejmi i pomocni. Finowie mówią dobrze po angielsku, ale doceniają gdy obcokrajowiec nauczy się podstawowych zwrotów po fińsku.
przestrzeń osobista
начать обучение
W Finlandii przestrzeń osobista jest dużo większa niż w Polsce czy na zachodzie Europy. W autobusach i na przystankach należy zachować odpowiedni odstęp od drugiej osoby, jeśli to możliwe.
sisu jako cecha narodowa
начать обучение
Finowie szczycą się sisu jako swoją narodową cechą, która pozwoliła im przetrwać przez wieki w kraju o niekorzystnych warunkach atmosferycznych, a później podczas długich lat okupacji.
+6 карточки
Урок является частью курса
"Fiński w podróży"
(всего 491 карточка)

Попробуйте курс бесплатно

Вы должны войти в свой аккаунт чтобы написать комментарий.